Λίστα αντικειμένων
![](/cache/files/2924705938d03ed8e32788f1d4aa6612497821fd.png)
Ο Ελέφαντας του Georg Jensen έχει διανύσει μακρύ δρόμο από τότε που πρωτοπαρουσιάστηκε στον κόσμο του design το 1989. Η “πρώτη” του, το περίφημο ανοιχτήρι του βιομηχανικού σχεδιαστή Jørgen Møller. Πηγή έμπνευσής του το αγαπημένο πλάσμα των εγγονών του!
Ένα παιδικό σετ, μπορεί να είναι η πρώτη επαφή του νεότερου μέλους της οικογένειας με την υψηλή αισθητική! Ο εμβληματικός Ελέφαντας, σύμβολο δύναμης & μακροζωίας, κάνει αισθητή την παρουσία του σε καθένα από τα μαχαιροπήρουνα.
![](/cache/files/2924705938d03ed8e32788f1d4aa6612497821fd.png)
![](/cache/files/2924705938d03ed8e32788f1d4aa6612497821fd.png)
![](/cache/files/2924705938d03ed8e32788f1d4aa6612497821fd.png)
![](/cache/files/2924705938d03ed8e32788f1d4aa6612497821fd.png)